Coronadashboard schetst (herstel) zakelijk transport

woensdag 27 mei, 2020

Voertuigtelematica bedrijven Geotab en Webfleet Solutions introduceren vandaag een dashboard dat de gevolgen visualiseert van het coronavirus op zakelijk transport. Zo toont het dashboard aan dat de bedrijfswagenactiviteit in Europa tijdens de pandemie meer daalde dan in Noord-Amerika (64% versus 80%) maar zich nu sneller herstelt.

Klik om te vergroten

Het zogenaamde Commercial Mobility Recovery Dashboard biedt een overzicht van de activiteiten van ruim 3 miljoen bedrijfswagens in landen in Europa en Noord-Amerika, zoals de Benelux, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. Het dashboard geeft inzicht in de verplaatsingen van bedrijfswagens binnen deze twee continenten. Gebruikers kunnen daarnaast nagaan hoe specifieke sectoren zoals de bouw, zakelijke dienstverlening en transport en logistiek door het coronavirus zijn getroffen. De activiteit op het gebied van zakelijk transport wordt wekelijks afgezet tegen de normale niveaus van vóór de pandemie om aan te geven hoe de sector ervoor staat.

Het dashboard moet, volgens de telematicabedrijven, onder andere inzichten verschaffen als input voor de besluitvorming van bedrijven en overheidsinstellingen die met de gevolgen van COVID-19 worstelen.

Op twee na hoogste herstelniveau

Het kersvers gelanceerde dashboard laat zien dat de bedrijfswagenactiviteit in Europa tijdens de pandemie daalde met maar liefst 36%, terwijl de Noord-Amerikaanse bedrijfswagenactiviteit op het laagste punt met 20% daalde. Vorige week bereikte de bedrijfsvoertuigen in Europa 86% van de normale activiteit, in Noord-Amerika bedroeg het 90% van het normale niveau (in de periode 19-22 mei).

Inzichten specifiek voor de Nederlandse markt: op 20 mei liet Nederland het op twee na hoogste herstelniveau zien, alleen Canada en Duitsland vertoonden een hoger activiteitenniveau in vergelijking met het uitgangsniveau pré corona.

Volgens Thomas Schmidt, de CEO van Webfleet Solutions, moet het dashboard klanten helpen om hun onderneming weer op de weg te krijgen. “Het zal daarnaast overheidsinstellingen en besluitvormers helpen met het uitstippelen van een hersteltraject.” Ook Neil Cawse, de CEO van Geotab, benadrukt dat het dashboard en de daaruit vloeiende inzichten over de activiteiten van zakelijke transport als indicator kan worden benut van economische gezondheid. “Helemaal nu sectoren, bedrijven, landen en steden beginnen met het verkennen en toepassen van strategieën voor een wereld na het coronavirus.”

 

Categorie: Telematica
Labels: Geotab, Webfleet Solutions