Franse fleetmanagement startup Toucan Toca naar Nederland
woensdag 29 mei, 2019Het fleetmanagementsysteem Toucan Toca moet fleetmanagers helpen met het samenbrengen van verschillende databronnen in eenvoudige dashboards. De Franse startup bedient al enkele grote bedrijven als Renault, Total, Axa, L’Oréal en Moët Hennessy en zegt gespecialiseerd te zijn in data-storytelling.
Fleetmanagers krijgen te maken veel verschillende informatiestromen: van onderhoud en gebruik tot voertuigselectie en contractduur. Voor een eenvoudig overzicht, gemakkelijke rapportages en efficiënt gebruik van de beschikbare middelen, biedt Toucan Toco dashboards specifiek ingericht voor de organisatie.
In deze dashboards wordt al deze data gesimplificeerd en geoptimaliseerd voor het fleetmanagement van de organisatie. Dat is wat Touca Toca bedoelt met data-storytelling. Zo moet een fleetmanager het budget effectief kunnen managen en snel beslissingen kunnen nemen op basis van data. Op elk moment kan er een rapportage gemaakt worden van de huidige situatie of een moment in het verleden. “Bovendien zijn de applicatie en data beschikbaar voor iedereen binnen de organisatie, ongeacht hun technische expertise”, aldus het bedrijf.
Een dashboard van Toucan Toco kan bestaan uit de volgende vijf onderdelen: in het eerste onderdeel is onder andere informatie terug te vinden over gereden afstanden, gebruiks- en onderhoudskosten. In ‘Ritten en vergoedingen’ worden alle ritinformatie en eventuele vergoedingen samengebracht in een overzicht. Dan zijn er nog de onderdelen Onderhoud en Milieuvriendelijk rijgedrag
Categorie: Lease- / fleetmanagement-software




