LeaseTrader: occasionlease bewijst zich opnieuw
donderdag 30 april, 2020In de vorige crisis heeft het zijn nut bewezen, nu doet een nieuwe versie wellicht nog beter zijn dienst: het onafhankelijke autoleaseportaal LeaseTrader zet occcasionlease met een nieuw platform weer helemaal op de kaart. Herinzet van leaseauto’s is in de deze coronatijden uiterst actueel voor zowel leasemaatschappij als klant.
LeaseTrader is al sinds 2002 actief als online marktplaats voor leaseauto’s. Op het platform kunnen autobedrijven, leasemaatschappijen en hun klanten (lopende) leasecontracten ter overname aanbieden. “Het is de missie van LeaseTrader om aanbieders van occasionlease, en particulieren en MKB bedrijven die een auto willen leasen met elkaar in contact te brengen”, zegt directeur Wilbert Philippo. Een missie die in deze coronatijden aanslaat.
Veel bedrijven raken door de crisis immers genoodzaakt om te bezuinigen op hun leaseauto’s en willen hun leasecontracten vervroegd beëindigen. LeaseTrader stelt leasemaatschappijen met de nieuwe site in de gelegenheid om hun klanten tegemoet te komen en deze leaseauto’s aan te bieden als occasionlease. Ook wordt een groot verlies aan restwaarde bij eventuele faillissementen door herinzet beperkt. “Voor leasemaatschappijen is het natuurlijk nooit leuk als een klant van een contract af wil of, nog erger, failliet gaat. Zeker in tijden van crisis als de restwaarden dalen. Om een groter boekwaardeverlies te voorkomen kan het daarom interessant zijn de auto als lease-occasion in te zetten.”
50 procent korting
Bijkomend voordeel is dat met het aanbieden van auto’s op een portaal veel nieuwe leads gegenereerd worden, benadrukt Philippo. “Tijdens de vorige crisis hebben wij veel leasemaatschappijen kunnen helpen met het herinzetten van auto’s. De meesten maken nog dagelijks gebruik van LeaseTrader. Nu we weer in eenzelfde situatie geraken willen we de leasemaatschappijen graag ondersteunen door 3 maanden lang 50 procent korting te geven op het gebruik van ons portaal. Herinzet heeft een aantrekkelijke prijs en looptijd. Wij weten dat zo’n aanbod heel interessant is voor MKB bedrijven die nu terughoudend zijn om te investeren of om lange verplichtingen aan te gaan.”
LeaseTrader zegt met de lancering van het nieuwe platform deze week een groot aantal verbeteringen doorgevoerd te hebben op de website om bezoekers een optimale gebruikerservaring te bieden. Ruim zeven maanden is er gewerkt aan het nieuwe platform. Onder andere het gebruiksgemak, de snelheid, en vindbaarheid van het autoleaseportaal zijn verbeterd. Daarnaast is het plaatsingsproces van leaseauto’s op het platform vereenvoudigd. Met de nieuwe, technisch verbeterde website kan LeaseTrader leasemaatschappijen nog beter van dienst zijn bij het aanbieden van hun leaseauto’s.
LeaseTrader is tevens initiatiefnemer van LeaseVergelijker, de grootste onafhankelijke autoleasewebsite (ook voor private lease) van Nederland, met ruim een miljoen bezoekers per jaar.
Categorie: Inkoop / Wagenpark




