‘Vanaf -7 werkt strooizout minder goed’
maandag 8 februari, 2021Deze maandagochtend is er ruim 11 miljoen kilo zout gestrooid op de Nederlandse wegen, maar Weeronline waarschuwt dat het goedje minder goed werkt door de zeer lage temperaturen. Beneden -7 graden neemt de werking van strooizout af.
Vooral in de avonden, nachten en ochtenden zal het zout slecht zijn werk doen vanwege de kou. Komende nacht liggen de minima tussen -6 en -11 graden. Later in de week worden de nachten nog kouder en kan de temperatuur lokaal dalen onder -15 graden. Ook de temperatuur van het asfalt zal dan ver onder de -7 graden duiken. Wegen kunnen dan toch regionaal glad zijn, ondanks dat er veel strooizout op ligt.
Bovendien valt vandaag op grote schaal nog wat lichte sneeuw. Vooral in de zuidoostelijke helft van het land kan op verschillende plaatsen 2-5 cm verse sneeuw vallen. Doorgaande wegen worden zo goed mogelijk sneeuwvrij gehouden, maar in woonwijken en op binnenwegen kan het zeer glad zijn door platgereden (eerder gevallen) sneeuw. Ook kan tot en met morgen regionaal sneeuw vanuit de berm op de weg waaien. De noordkust maakt komende nacht, dinsdag en woensdag kans op sneeuwbuien
Categorie: Geen



