VZR: laadpalennorm wordt niet nageleefd
woensdag 1 juni, 2022Met de grote toename van zakelijke EV-rijders komt ook het aantal laadpalen onder druk. Elektrische auto’s kunnen lang niet overal goed opgeladen worden. Dit terwijl er wel wettelijke normen voor zijn, die niet altijd worden nageleefd door de werkgever, zegt VZR.
Volgens EPBD III wetgeving (Europese Energy Performance of Buildings Directive) moet bij kantoorpanden één op de tien parkeerplaatsen voorzien zijn van een laadpaal. Dit betreft nieuwbouw kantoorpanden en bestaande kantoorpanden die ingrijpend gerenoveerd worden. Als alleen de parkeerplaatsen opnieuw bestraat worden is deze wetgeving niet van toepassing, maar VZR adviseert werkgevers zich hier wel aan te confirmeren.
Vanaf 2025 moeten ook kantoorpanden die niet verbouwd of gerenoveerd hoeven te worden eraan geloven. Bij bedrijfspanden met meer dan 20 parkeerplaatsen moet minimaal één oplaadpunt zijn aangelegd. Werkgevers hebben nog 2,5 jaar om de infrastructuur aan te passen. Volgens VZR kan het voor werkgevers interessant worden als de parkeergelegenheid én de laadpalen beschikbaar gesteld kunnen worden voor anderen in de avonden en weekenden. In combinatie met zonnepanelen is dit voordeel nog groter. Volgens VZR-voorzitter Jan van Delft kan er dan wellicht kostenneutraal worden geladen. “VZR roept werkgevers op nu te investeren in de infrastructuur voor elektrische auto’s. Met de toename van het aanbod in EV’s blijkt de infrastructuur namelijk de zwakke schakel.”
Categorie: Geen categorie



