ISS en LeasePlan in partnership van ‘de volgende generatie’
maandag 28 november, 2022Het heet de eerste overeenkomst in zijn soort te zijn in de leasesector, die tussen facilitaire dienstverlener ISS (wereldwijd 20.000 voertuigen) en LeasePlan. Een zogenaamde Vested-overeenkomt met duurzame mobiliteit als centraal thema.
Vested is een in Nederland relatief nieuw begrip (business model) voor het aangaan van intensieve strategische samenwerking, gebaseerd op gezamenlijke waarden en doelstellingen. ISS en LeasePlan hun contract ontworpen in overeenstemming met de Vested-methodologie en -principes. Het proces werd begeleid door experts van EY en gecertificeerd door CIRIO, een Zweeds advocatenkantoor dat volledig is geautoriseerd door de Universiteit van Tennessee om Vested-contracten te certificeren.
De ‘Vested-manier’ van werken is nu een belangrijke factor om het doel te bereiken dat eerder dit jaar door ISS werd uitgesproken: tegen 2030 netto nul uitstoot binnen de wereldwijde vloot van 20.000 voertuigen. Een groot deel van de vloot werd al geleaset bij LeasePlan; de totale uitstoot bedraagt nu zo’n 60.000 ton broeikasgassen per jaar.
Tevredenheid bestuurder
In het Vested-partnership verbinden beide bedrijven zich aan het doel om in eerste instantie de CO2-uitstoot van het wagenpark tegen 2025 met een derde te verminderen – met elektrische voertuigen als belangrijkste drijfveer – en om de totale eigendomskosten te optimaliseren, ongevallen te verminderen en de tevredenheid van de bestuurder te vergroten.
Volgens Berno Kleinherenbrink, CCO van LeasePlan, is het Vested-partnership ene primeur in de branche die de dynamiek tussen klant en leverancier fundamenteel opnieuw uitvindt en echte waarde creëert voor beide partijen. “Door ons aan te sluiten bij gedeelde doelen en waarden, zijn we in staat om digitale oplossingen van de volgende generatie te ontwikkelen die toonaangevend zijn op het gebied van toekomstig wagenparkbeheer. We kijken ernaar uit om voort te bouwen op onze meer dan 20 jaar durende samenwerking met ISS, terwijl we onze krachten bundelen om de uitstoot van wegtransport te verminderen en de klimaatverandering te bestrijden.”
De Vested-overeenkomst van ISS en LeasePlan heeft een wereldwijde reikwijdte. In eerste instantie zal de overeenkomst worden geïmplementeerd en uitgevoerd in Denemarken en Duitsland, met andere landen die in 2023 zullen volgen.
Categorie: Marktcijfers / brancheberichten