Gebruikte EV groeit in belangstelling
dinsdag 3 september, 2024Hoewel benzineauto’s nog steeds veruit het populairst zijn op de occasionmarkt is de grootste groei te zien bij elektrisch aangedreven modellen. Dat meldt de BOVAG vandaag.
De occasionmarkt groeit sowieso hard: in augustus zijn er 193.940 gebruikte auto’s verkocht, een stijging van 30 procent ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Over het hele jaar zijn er (tot nu toe) 12 procent meer gebruikte auto’s verkocht.
De markt voor gebruikte elektrische auto’s stijgt het hardst. Tot en met augustus werden er 63.467 gebruikte EV’s verkocht, een stijging van 72 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Ook hybride modellen winnen terrein: met 177.465 registraties laat deze categorie in de maanden januari tot en met augustus een groei van 67 procent zien ten opzichte van de 106. registraties in 2023.
Volgens Gerard ten Buuren, voorzitter BOVAG Onafhankelijke Autobedrijven, ligt die groei van EV’s niet alleen aan de toenemende beschikbaarheid van betaalbare EV-modellen: “Er komen steeds meer elektrische auto’s uit de lease terug op de markt. Maar tegelijkertijd stijgen de prijzen van nieuwe auto’s en van brandstof, maar ook van andere huishoudelijke uitgaven, waardoor consumenten vaker kiezen voor een (gebruikte) elektrische auto. De hoge rente maakt het bovendien duurder om via private lease te rijden, wat een extra stimulans is om een gebruikte auto aan te schaffen. Ten slotte maakt het groeiend aantal huishoudens met zonnepanelen, in combinatie met lage wegenbelasting, elektrische auto’s steeds aantrekkelijker.'”
Top 5 geregistreerde EV-occasions t/m augustus:
- Hyundai Kona (3.078 registraties, 0,2% marktaandeel)
- Kia Niro (2.786 registraties, 0,2% marktaandeel)
- Audi E-tron (2.497 registraties, 0,2% marktaandeel)
- Renault Zoe (2.087 registraties, 0,2% marktaandeel)
- Volvo XC40 (2.013 registraties, 0,1% marktaandeel