Achterstand leaseregistraties loopt verder op

vrijdag 3 juli, 2026

Ook in juni geen verbetering in de verkoop van nieuwe leaseauto’s, meldt AUMACON. In het eerste halfjaar zijn er nu ruim 18 duizend minder leaseauto’s (-21,1%) genoteerd dan een jaar tevoren in dezelfde periode.

Afgelopen maand werden er 14.853 afleveringen genoteerd, 3,6% minder dan in juni 2025. In de merken Top-14 over de eerste 6 maanden is geen enkel merk te vinden met een volumeverbetering. In de top-15 is het alleen Seat die volumewinst boekt. Nieuw in de top-25 is Jeacoo met 512 leaseregistraties dit jaar.

Wel zorgt de zakelijke markt voor een stijgend aandeel elektrische auto’s. Vooral de pseudo-eindheffing per 2027 blijkt zijn werk te doen. Ook het snel groeiende (goedkope) aanbod vanuit China is een motor achter het groeiende EV-aandeel. EV’s zorgen inmiddels ook voor een kentering in de totale autoverkoop.

Categorie: Marktcijfers / brancheberichten
Labels: Aumacon