Fastned krijgt 2 miljoen voor snellaadstations in Duitsland

donderdag 27 november, 2014

De Europese Unie heeft vandaag 2 miljoen euro subsidie toegekend aan Fastned voor de aanleg van een corridor van snellaadstations voor elektrische auto’s langs belangrijke Noord-Europese snelwegen. In totaal gaat het om 155 locaties in vier landen waarvan Fastned 94 locaties voor haar rekening zal nemen in Nederland en Duitsland.

De Duitse corridor van snellaadstations voor elektrische auto’s

De Duitse corridor van snellaadstations voor elektrische auto’s

Fastned wil met deze subsidie haar uitbreiding naar Duitsland versneld in gang zetten. Hiervoor heeft het bedrijf inmiddels ook een team met Duitse medewerkers aan het werk. Belangrijke vervolgstap is nu het verkrijgen van de benodigde vergunningen voor de Duitse locaties.

De nu toegekende subsidie wordt gefinancierd door het EU programma Trans-Europese vervoersnetwerken (TEN-T). De totale subsidie aan het ‘ELECTRIC’ consortium betreft 4,2 miljoen euro waarvan 2 miljoen euro is bestemd voor Fastned.

Andere partijen in het consortium zijn het Deense CLEVER A / S, het Zweedse Öresundskraft AB, het Duitse VDE Prüf-und Zertifizierungsinstitut GmbH en het ABB concern.

De verwachting is dat de corridor van snelle laadstations al eind 2015 operationeel zal zijn. De 155 stations zullen worden gerealiseerd langs snelwegen in Zweden (35 locaties), Denemarken (23 locaties), Duitsland (67 locaties) en Nederland (30 locaties). Hierdoor wordt het mogelijk om met elektrische auto’s van alle merken vanuit Nederland naar Duitsland, Denemarken, Zweden, Noorwegen en Oostenrijk te rijden.

Categorie: Elektrisch rijden
Labels: Fastned, Laadinfrastructuur