Peugeot 508 is Leaseauto van het Jaar

zaterdag 25 mei, 2019

De Peugeot 508 is de overall winnaar geworden van de verkiezing Leaseauto van het Jaar georganiseerd door Alphabet. BNR maakte de winnaar bekend tijdens de Nationale Autoshow. De 508 nam het in de finale op tegen de Ford Focus, BMW 3-Serie en X5.

De verkiezing richt zich op auto’s die zich, door hun korte bestaan van maximaal 12 maanden, logischerwijs nog niet in de praktijk hebben kunnen bewijzen, maar alle potentieel hebben om een succes te worden. Er zijn vier categorieën: Economy, Business, Business Premium en Executive. Bij die eerste categorie ging het goud naar de Ford Fiesta, de Peugeot 508 was niet alleen overall winnaar maar oom het het segment Business. In Business premium ging het eremetaal naar de BMW 3-serie en in de Executive was het eveneens een BMW die won: de X5.

De stem van de jury telt in de verkiezing voor 50 procent mee, van de desk research 25 procent en de publiekstemmen tellen ook mee voor 25 procent. Bij die laatste was overigens de Tesla Model 3 veruit favoriet; elektrische auto’s dingen gewoon mee bij de verkiezing. De vakjury koos echter in overgrote meerderheid voor de Peugeot 508.

Vorig jaar was er geen verkiezing, maar in 2017 won ook een Peugeot: de 3008. Het jaar ervoor de Skoda Superb.

De genomineerden voor 2019 waren:

Economy              Ford Fiesta, Peugeot 208 en VW T-Cross

Business               Ford Focus, Peugeot 508 en Toyota Corolla

Business+             BMW 3-Serie, Tesla 3 en Volvo V60

Executive             Audi E-Tron, BMW X5 en Jaguar I-Pace

Categorie: Leasetoppers
Labels: Alphabet, Leaseauto van het Jaar