Vergroening wagenpark zet door

dinsdag 22 maart, 2022

Ten opzichte van eerdere metingen van het NZMO zet de verduurzaming van het wagenpark versterkt door, ondanks corona en ondanks het feit dat zakenauto’s onder strengere voorwaarden worden ingezet.

Kolom links: huidige fleet 2021; midden: prognose fleet 2022;
Rechts: prognose fleet 2025

58% van de bedrijven geeft aan actief bezig te zijn met de verduurzaming van mobiliteit. Inmiddels mag bij meer dan 80% van de bedrijven gekozen worden voor EV, in 2018 was dat nog geen 50%. Diesel mag nog maar bij iets minder dan 50% worden ingezet, dat was in 2018 74%. 4% van de bedrijven biedt alleen nog de keuze uit EV of PHEV.

Van de responderende bedrijven heeft momenteel gemiddeld 74% van het wagenpark een benzine- of dieselmotor. De prognose van de bedrijven is dat hun fleet in 2025 zal bestaan uit (gemiddeld) 42% volledig elektrisch, 4% waterstof-elektrisch en 11% plug-in hybride.

Bedrijven verwachten dat de elektrificatie van hun wagenpark sneller zal gaan. Vorig jaar was de verwachtingdat gemiddeld 35% van het wagenpark in 2025 uit EV’s zou bestaan, nu is de verwachting dus dat in 2025 al42% EV wordt gerealiseerd.

Categorie: Onderzoek
Labels: NZMO

Gerelateerde achtergrond-artikelen