AutoBinck Group neemt EV Company over

donderdag 14 september, 2023

AutoBinck Group breidt haar portfolio van duurzame bedrijven uit met de acquisitie van EV Company, specialist in laadoplossingen. Vandaag tekenen beide partijen de overeenkomst. EV Company wordt gepositioneerd binnen de divisie Ebinck.

(v.l.n.r.): Hans Kwaad (CEO EV Company), Martijn Koning (Lid van de Raad van Bestuur AutoBinck Group), Maarten Schuring (CCO EV Company), Martijn van Ameijde (Legal Counsel AutoBinck Group) en Roel Warmerdam (Director Risk & Business Control AutoBinck Group)

EV Company biedt EV-laadoplossingen voor zowel de zakelijke, als particuliere markt en is gevestigd in Aalsmeer. Het adviseert, levert, installeert en managet laadoplossingen voor klanten. Maarten Schuring richtte in 2014 het bedrijf op en bouwde het uit tot een landelijk speler. EV Company levert ook laadinfrastructuur voor leasemaatschappijen, waaronder MKB lease, Arval, ICLH, en grote fleetowners zoals Strukton, Spie en Plieger, maar ook tal van corporates en vastgoedpartijen.

“Voor de volgende groeifase van EV Company, ben ik blij met een sterke partner als AutoBinck Group”, aldus Schuring, die bij het bedrijf betrokken blijft als Chief Commercial Officer (CCO). Hans Kwaad, momenteel Chief Business Development Officer bij AutoBinck, wordt aangesteld als CEO van EV Company.

EV Company staat aan de vooravond van een grootschalige expansie vanwege de verwachte massale uitrol van EV’s in de komende jaren. Hans Kwaad: “Nederland is één van de koplopers op dit vlak in Europa en de verwachting is dat de omliggende landen snel volgen. Met de opgebouwde expertise van EV Company en de internationale aanwezigheid en slagkracht van AutoBinck zal EV Company zich de komende jaren ontwikkelen tot een toonaangevende Europese speler.”

Zonnepanelen en energieopslag

Bovendien ziet Kwaad veel kansen in samenwerking met de andere AutoBinck-bedrijven. Zowel binnen de Ebinck divisie, maar ook met de Mobinck-bedrijven zoals Fleet Support, Toogethr en Moove, en de auto-import en leaseactiviteiten in Centraal-Europa. “De werelden van energie en mobiliteit kruipen immers steeds dichter naar elkaar toe. Er liggen dan ook veel kansen om EV Company te laten groeien in binnen- en buitenland”, aldus Kwaad.

Ebinck is de divisie van AutoBinck Group die zich richt op het breder toegankelijk maken van duurzaamheidsoplossingen voor particulieren en bedrijven, zoals zonnepanelen en energieopslag. Bestaande bedrijven binnen deze divisie zijn Zelfstroom en De Woonpas. “De toevoeging van EV Company aan dit rijtje zorgt er ook voor dat we verdere stappen kunnen zetten in de elektrificatie en verduurzaming van huishoudens en bedrijven”, aldus Martijn Koning, Chief Digital & Sustainability Officer bij AutoBinck Group.

Lees hier ons eerdere interview met Maarten Schuring over hoe de meer uitdagende klantvragen voor hem de leukste zijn!

Categorie: Geen categorie

Gerelateerd achtergrond-artikel