Politie versnelt uitrol elektrische voertuigen
donderdag 18 september, 2025De politie wil volgend jaar minimaal 646 elektrische voertuigen aanschaffen en 232 laadpalen. Oplopend tot 4.659 voertuigen in 2028 en 1.484 laadpalen. Dat blijkt uit het ‘Begroting en beheerplan 2026-2030’ dat op Prinsjesdag is gepresenteerd.
Volgens Nederland Elektrisch, onder andere bekend van het Formule E-Team waarin bedrijven, overheid en kennisinstellingen samenwerken om te helpen met de groei van elektrisch rijden, versnelt de politie hiermee haar verduurzamingsplannen met een substantiële uitbreiding van haar elektrische vloot. In 2026 worden minstens 646 nieuwe elektrische voertuigen aangeschaft, waarmee het totaal op 3.097 komt. Dit aantal groeit in 2027 naar 3.759 en bereikt in 2028 een omvang van 4.660 elektrische voertuigen.
Om deze elektrificatie mogelijk te maken, investeert de politie ook fors in laadinfrastructuur. Het plan voorziet in de installatie van 232 nieuwe laadpunten in 2026, waarmee het totaal op 939 komt. In 2027 komen daar nog eens 248 laadpunten bij, en in 2028 worden 297 extra laadpunten geïnstalleerd, wat het totaal op 1.484 brengt.
De politie streeft naar een reductie van 60% van vervoer-gerelateerde CO2-emissies in 2030, voor zowel dienstvervoer als werk-gebonden mobiliteit. Voor werk-gebonden mobiliteit stimuleert de politie duurzame keuzes op centraal niveau via het herzien van de arbeidsvoorwaarden. Op decentraal niveau dragen de eenheden verantwoordelijkheid voor de uitvoering van hun eigen reductieplan.
Begin augustus meldde de politie de nieuwe Skoda Enyaq te testen. Skoda won begin dit jaar de (aparte) aanbesteding voor elektrische basisvoertuigen. De Enyaq is de eerste volledige elektrische auto van de politie
Categorie: Elektrisch rijden



