Stroomversnelling EV’s bij Athlon

donderdag 25 juni, 2026

Inmiddels is ruim 70% van de nieuw bestelde auto’s bij Athlon een elektrische. Bij de corporate bedrijven en grotere MKB-bedrijven blijkt de EV de norm: bijna 87% van de orders van deze klanten is een EV. Maar ook kleinere MKB’ers en ZZP’ers komen in beweging, daar is bijna 62% en 49% van de bestellingen een elektrische auto.

De leasemaatschappij is in de cijfers gedoken over het eerste halfjaar van 2026 wat betreft elektrisch rijden. Het concludeert dan ook dat de omslag is ingezet. Maar vooral ook: elektrificeren is voor ondernemers belangrijker dan ooit. Onder meer vanwege de pseudo-eindheffing per 2027, maar ook het groeiend aantal zero-emissiezones (binnenkort 21).

Wat dat laatste betreft: Athlon ziet vooral de elektrische bedrijfswagen massaal terrein winnen. Door de combinatie van verbeterde accutechnologie, strengere milieuregels en aantrekkelijke fiscale voordelen, groeit de populariteit van de e-bus flink.

Ook bij private leaserijders ziet Athlon de EV aan populariteit winnen. In de eerste 6 maanden was er bij de leasemaatschappij een stijging van 40 procent in het aantal EV-bestellingen ten opzichte van vorig jaar. De leasemaatschappij ziet hier met name de voordelen van leasing, aangezien de (hoge) aanschafprijs van de auto wegvalt. Bij private lease hoeft er geen groete investering gedaan te worden. Ander voordeel volgens Athlon: bij thuisladen kan er sinds 2026 geld wordt verdient dankzij ERE-certificaten.

Categorie: Elektrisch rijden
Labels: Athlon