Volvo: vanaf 2019 elk nieuw model met elektromotor

woensdag 5 juli, 2017

Volvo Cars kondigt vandaag aan dat elke Volvo die vanaf 2019 geïntroduceerd wordt, voorzien is van een elektromotor. Daarmee komt een einde aan een tijdperk van Volvo-modellen met uitsluitend verbrandingsmotoren en zal elektrificatie een steeds centralere rol spelen in de toekomst van Volvo Cars.

Håkan Samuelsson, President en CEO van Volvo Cars

Volgens Volvo neemt de vraag naar geëlektrificeerde modellen significant toe. De klant moet straks kunnen kiezen welke geëlektrificeerde Volvo het beste bij hem of haar past, ongeacht het model.

De autofabrikant presenteert de komende jaren een gevarieerd aanbod van volledig elektrische modellen, plug-in hybride auto’s en Volvo’s voorzien van ‘mild hybrid’-technologie. Tussen 2019 en 2021 introduceert Volvo vijf volledig elektrische modellen, waaronder twee modellen van Polestar, de performance-divisie van Volvo. Details over deze toekomstige modellen worden in een later stadium vrijgegeven.

Volvo vult het aanbod aan met een reeks plug-in hybride auto’s (benzine en diesel). Verder worden alle modellen leverbaar met een 48 Volt ‘mild hybrid’-systeem. Daarmee creëert Volvo een van het grootste geëlektrificeerde modellenaanbod in de markt. Modellen die uitsluitend worden aangedreven door een verbrandingsmotor worden geleidelijk uitgefaseerd.

“Deze aankondiging markeert het einde van de auto die uitsluitend door een verbrandingsmotor wordt aangedreven”, zegt Hakan Samuelsson, president en ceo van Volvo Cars. “We hebben aangegeven dat Volvo in 2025 ten minste een miljoen geëlektrificeerde modellen verkocht wil hebben. En op deze manier gaan we het doen.”

Categorie: Elektrisch rijden
Labels: Volvo