3 finalisten voor Automotive Innovation Award
woensdag 14 januari, 2015De E-one, MobyPark en de lichtgewicht en hittebestendige kunstof Stanyl Diablo van DSM zijn als laatste drie in de race voor de nieuwe Automotive Innovation Award, opgezet door RAI Vereniging, BOVAG, LeasePlan Nederland, AutomotiveNL en Roland Berger Strategy Consultant. Op 20 januari wordt de winnaar bekend gemaakt.
In totaal zijn 46 innovaties ingezonden voor de Award. Onder de inzenders zitten zowel multinationals als kleine start-ups. Daarnaast zijn er ideeën en cases ingestuurd door kennis- en onderzoeksinstituten en door de overheid.
Vooral innovaties op het gebied van mobiliteit, techniek en nieuwe concepten zijn goed vertegenwoordigd. Opvallend is het aantal gelijksoortige innovaties, zegt de jury. Zo zijn er meerdere, nieuw ontwikkelde, elektrische voertuigen ingestuurd.
Daarvan is er één door als potentiele kanshebber op de Award. Het is de E-One, een overdekte, eenpersoons elektrisch aangedreven voertuig en lijkt op een kruising tussen een ligfiets en een auto. Volgens de jury is het ‘mobiel zijn op fietspadniveau, maar met de gemakken van een auto’.
Andere kanshebber is het parkeerplaats-deelsysteem MobyPark. Het is een online platform dat automobilisten in contact brengt met bedrijven die hun privéparkeerplaatsen tijdelijk willen verhuren. Denk daarbij zowel aan bijvoorbeeld hotels als particulieren.
Tot slot is chemiereus DSM door naar de finale dankzij het ontwikkelen van de kunststof Stanyl Diablo. Het maakt volgens de jury de toepassing van lichtgewicht kunststoffen in motoren mogelijk.
Inzendingen die de eindstreep niet hebben gehaald zijn onder andere TripManager, TomTom Trafic, ParkFlyRent, MyJINI en MOTORcheckUP. Klik hier voor alle inzendingen
Categorie: Prijzen & Awards




