BMW’s volledig elektrische iX3 gaat 67.500 euro kosten

donderdag 5 november, 2020 Photo

De prijs van de BMW iX3 is (naar beneden) aangepast, meldt BMW vandaag over hun nieuwste elektrische telg de iX3. Maar er moet nog zo’n stevige 67,5 mille voor worden neergeteld. Eerder was ruim 70 mille gecommuniceerd. Door die ‘prijsverlaging’ komen de vier (!) beschikbare aandrijfvarianten dichter bij elkaar te liggen.

Naast de elektrische variant, is er ook een plug-in hybride, benzine en diesel. BMW gaat namelijk voor de ‘Power of Choice’, zoals de marketeers van BMW het hebben geformuleerd. De keuze moet namelijk gebaseerd zijn op de specifieke gebruiksbehoeften van de klant. En niet te vergeten: inspelen op de wereldwijd uiteenlopende fiscale en wettelijke regelingen.

Wat krijgt de leaserijder zoal voor zijn bijtelling (8 procent tot 45.000 euro, de resterend 12,5 mille tegen 22 procent)? Allereerst een auto voorzien van een 80 kWh accu – waarvan 74 kWh wordt gebruikt – en een actieradius van maximaal 459 kilometer in de WLTP testcyclus. De auto sprint vanuit stilstand in 6,8 seconden naar 100 km/h, wat vergelijkbaar is met de conventioneel aangedreven BMW X3 xDrive30i. De topsnelheid is elektronisch begrensd op 180 km/h. De aandrijving op de achterwielen moet niet alleen zorgen voor het klassieke rijplezier waar BMW om bekendstaat, maar ook voor optimale tractie.

Ook niet onbelangrijk: aan een laadpunt met wisselstroom is zowel eenfase als driefase laden mogelijk met maximaal 11 kW. Aansluiten op een snellader (gelijkstroom) maakt opladen mogelijk met maximaal 150 kW. In 10 minuten kan 100 kilometer rijbereik worden bijgeladen. De hoogvoltage-accu in de BMW iX3 kan in slechts 34 minuten van 0 tot 80% van zijn capaciteit worden opgeladen.

Met de BMW iX3 debuteert ook de BMW eDrive technologie van de vijfde generatie. De nieuwste versies van de elektromotor, de elektronica, de laadtechnologie en de hoogvoltage-accu brengen, volgens de Beierse automaker, een aanzienlijke vooruitgang op het gebied van prestaties, energieverbruik en actieradius. De componenten die ontwikkeld zijn door BMW Group zelf worden vanaf 2021 ook in de BMW i4 en BMW iNEXT gemonteerd.

De BMW iX3 wordt nog dit jaar geleverd.

Categorie: Leasetoppers
Labels: BMW iX3