Geotab integreert Polestar in telematicanetwerk
dinsdag 12 mei, 2026Telematicabedrijf Geotab integreert Polestar-voertuigen in zijn OEM-telematicanetwerk. Hierdoor krijgen wagenparkbeheerders vanaf dag één toegang tot Polestar-data binnen MyGeotab, zonder dat de installatie van bijkomende hardware vereist is.
Via Polestar Fleet Telematics (ontwikkelt in samenwerking met Geotab) krijgen wagenparkbeheerders bijna realtime toegang tot een uitgebreide dataset — waaronder EV-batterij- en laadstatus, locatie, bandeninformatie, voertuigbeveiliging, onderhoudsmeldingen en klimaatdata — die rechtstreeks vanuit de verbonden-voertuigarchitectuur van Polestar naar MyGeotab stroomt, zonder fysieke installatie dus.
Hierdoor kunnen wagenparkbeheerders overstappen van reactief naar proactief beheer, is het idee. Dus door onderhoud in te plannen vóór storingen optreden, laadplanning over depots te optimaliseren en toezicht te houden op de zorgplicht voor de volledige vloot.
Polestar is overigens niet het eerste merk dat zich aansluit op het OEM-telematicanetwerk. Volgens Geotab heeft het tachtig procent van de meest voorkomende voertuigfabrikanten in zakelijek vloten aangesloten, waaronder BMW Group, Ford, Stellantis, Volkswagen Group, Hyundai en Volvo Cars.
“Wagenparkbeheerders die gemengde vloten van elektrische en verbrandingsmotorvoertuigen beheren, hebben niet langer afzonderlijke tools of hardware nodig voor elk voertuigtype. Polestar-data stroomt rechtstreeks in MyGeotab samen met alle andere voertuigen in de vloot — waardoor beheerders het geconsolideerde overzicht krijgen dat ze nodig hebben om efficiëntie te verhogen, de veiligheid van bestuurders te waarborgen en hun EV-transitie met vertrouwen te beheren”, aldus Christoph Ludewig, Vice President OEM Global bij Geotab.
Categorie: Telematica



